A legtöbb ember számára a teljes beltéri komfort szabályzása azt jelenti, hogy a ház minden helyiségében megválasztható a kívánt hőmérséklet, és ez a hőmérséklet akár –25 °C külső hőmérsékletig tartható.
Ez a háztartási környezetben egész évben kényelmet biztosító fűtést, hűtést és tiszta levegőt jelent.
további info a képre kattintva
Tényleg lehet hatékonyan fűteni klímával?
Röviden: igen, a modern technológiának köszönhetően (kompresszoros és inverteres technológia), amit a légkondicionáló rendszerekben használnak, számos előnnyel számolhatunk, ha a klímát fűtésre használjuk.
Annak ellenére, hogy hosszú évek óta a klíma a köztudatban elsősorban még mindig inkább csak hűtési funkciója miatt ismert és keresett. Ezen általánosan elterjedt nézettel szemben azonban tudni kell, hogy a klíma sokkal szélesebb működési tartományban képes a hűtés mellett fűtésre is. A következőket érdemes tudni ezzel kapcsolatban:
Hogy működik?
A klíma a hőszivattyú működési elve alapján működik, tulajdonképpen egy levegő-levegő hőszivattyú, ami a hőenergiát a hűtőközeg segítségével szállítja egyik környezetből a másikba. A kültéri egység felelős a környezeti levegőből történő hő kinyeréséért, amit a kompresszor segítségével a hűtőközeg nyomásának változtatásával lehűtve vagy felmelegítve továbbít a beltérinek a két egységet összekötő kalorikus csöveken keresztül. Ez lehűti vagy felmelegíti a belső hőcserélőt és elindul a hűtés vagy a fűtés folyamata. Az ehhez szükséges energia egy része megújuló energiaforrásból, jelen esetben a levegőből származik, így a klímával történő fűtéssel – a berendezés jósági fokának függvényében – kevesebb energiát használunk, mint a hagyományos fűtési rendszerekkel.
Kiváló környezetbarát alternatívája lehet fűtéskorszerűsítés esetén egy olaj- vagy villanyradiátornak, elektromos fűtésnek, régebbi gázkazánnal történő fűtésnek.
A fűtésre optimalizált változatok, amelyek -25°C külső hőmérséklet mellett is képesek fűteni, teljesítményvesztés nélkül.
Akár távolról, telefonon keresztül is irányítható egy applikáción keresztül. Az inverteres technológia rugalmasságát és hatékonyságát tükrözi, hogy a külső hőmérséklet emelkedésével a légkondicionáló rendszer is csökkenti a teljesítményét, azaz az éjszakai, reggeli hűvösebb külső hőmérséklet után a napközbeni melegedéssel visszavesz a teljesítményéből a kívánt belső hőmérséklet elérésekor – a hagyományos fűtési rendszerek nem tudnak ilyen gyorsan reagálni.
.